V médiách

Články a záznamy MUDr. Soni Belanskej z médií.


Podcast Okná Duše dokorán

Vypočujte si podcasty s Dr. Belanskou Okná duše dokorán.

Originálnym prvkom relácií v rámci podcastu Okná duše dokorán je osoba moderátorky Soni Belanskej, ktorá je psychiatrička a psychoterapeutka, čím diskusie s ďalším hosťom, odborníkom, získajú ďalší rámec, sú  informačne bohaté, nio žiadne akademické debaty. Zostáva im akcent na ľudský prístup k pacientovi a edukácia príjemnou popularizačnou formou. Tým sa tento projekt Ligy za duševné zdravie stáva popularizátorom problematiky a prevencie duševného zdravia, určeným pre najširšie publikum.


Rozhovor v týždenníku Téma

V týždenníku Téma ( č. 3/2021 z 15. 1. 2021) vyšiel obsiahly rozhovor s Dr. Belanskou. Celý rozhovor si môžete prečítať po stiahnutí z odkazu nižšie (zverejňujeme so súhlasom média).

tema_3_21_Belanska.pdf

Dámsky klub na RTVS

Vo vysielaní Jednotky RTVS Dr. Soňa Belanská hovorila 25. marca 2020 o tom, ako pandémia ochorenia COVID-19 vplýva na duševné zdravie ľudí.

Tak takto?! na TA3

Vo vysielaní TA3 20. marca 2020 Dr. Belanská rozoberá stresové situácie počas pandémie koronavírusu. 

Dámsky klub na Jednotke RTVS
Záznam z vysielania (september 2019) Jednotky RTVS, kde MUDr. Belanská hovorí o bipolárnej poruche.

Supermama na TV JOJ

Doktorka Soňa Belanská je pravidelným hosťom v Supermame TV JOJ, tu a tu si môźete pozrieť dve z relácií.

Pozrime sa na to na TA3

Vo vysielaní TA3 v decembri 2018 doktorka Soňa Belanská divákom ozrejmila klinickú depresiu. 

Súdna sieň na TV JOJ  

Doktorka Soňa Belanská pravidelne vystupuje v prípadoch Súdnej siene vysielanej televíziou JOJ. Na svojom Facebooku ju Súdna sieň v júli 2017 privítala slovami: "MUDr. Soňa Belanská - klinický psychiater, psychoterapeut. Uznávaná odborníčka v oblasti psychiatrie je novou posilou v našej súdnej sieni. Ponúka odborný a reálny pohľad na jednotlivé prípady z jej bohatej klinickej praxe."

Magazín Evita

V októbri 2017 magazín Evita a web SvetEvity.sk  publikoval rozhovor s doktorkou Belanskou pod titulkom: "Aj žena s psychickou poruchou môže vychovávať dieťa." "Pacientov s psychickými poruchami na Slovensku pribúda a reakcie na nich sú v našej spoločnosti stále negatívne. Slovenská psychiatrička Soňa Belanská tvrdí, že vo väčšine prípadov duševná porucha nesúvisí s inteligenciou a aj žena s psychickou poruchou môže vychovávať dieťa," píše Evita. Rozhovor si môžete prečítať tu.


Interview s MUDr. Soňou Belanskou vo vysielaní rádia Aktual

Vypočujte si rozhovor s doktorkou Soňou Belanskou o fóbiách a im blízkych úzkostiach z vysielania rádia Aktual.

Vo vysielaní TV Markíza a v časopise Život
MUDr. Belanská vystúpila aj v Teleráne TV Markíza a dala rozhovor o po pôrodnej depresii časopisu Život.